Awokado razem z pestką!

Moje menu składa się głównie z owoców i warzyw. Często zatem słyszę od wielu ludzi, że przy takiej diecie występuje niedobór tłuszczów, a tłuszcze są takie ważne! Co z witaminami, które rozpuszczają się w tłuszczach?! Tłuszcz w diecie jest potrzebny!! Z tego typu wypowiedziami spotykam się bardzo często, oczywiście z tłuszczami tak jak z białkami o których pisałam wcześniej - niewiele wiemy na ten temat, a jedynie powtarzamy utarte slogany.

Tłuszcze temat na długi artykuł, a ja nie o tym chciałam tym razem napisać. Chciałam przedstawić wam - awokado! A skąd te tłuszcze? Otóż awokado jest doskonałym, naturalnym, roślinnym źródłem tłuszczy!

Poniżej graficzna ściąga dlaczego warto włączyć do jadłospisu awokado.

avocado.jpg

A tu ściąga jak wybrać dobre awokado.

dobre%20awokado.jpg

I na koniec ciekawostka - pestka z awokado jest jadalna i bogata w przeciwutleniacze, a jej spożycie niesie wiele korzyści dla przewodu pokarmowego. Tu więcej informacji WŁAŚCIWOŚCI ZDROWOTNE PESTEK AWOKADO

pestka%20awokado.JPG

fot. źródło: http://milknothanks.blogspot.com

Jeśli nie podaję źródła wszystkie teksty oraz zdjęcia na tej stronie są mojego autorstwa. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione!