Human Design Typy

Human Design to system pokazujący jakie są nasze uwarunkowania tu na ziemi, nie mówi o naszej "wielkiej duchowości" a o naszej osobowości, możliwości działania na ziemi, jest bardzo dokładny, precyzyjnie opisuje cechy człowieka na podstawie daty i miejsca urodzenia.

Według HD mamy 4 typy ludzi:

=> Generator i Manifestujący Generator - taki typ to osoba działająca, cały czas na aktywnym zasilaniu, zawsze ma coś co może robić, jest budowniczym tego świata. Strategia generatora to czekanie na wezwanie do działania i podejmowanie go kiedy całe ciało krzyczy z radością "tak to mnie kręci, to można zrobić, chcę się tego podjąć". Podejmując wyzwanie w zgodzie ze sobą, ze swoim czuciem a nie "mózgową kalkulacją" mogą działać skutecznie na pełnych obrotach, odczuwając satysfakcję. Podejmując działanie wbrew sobie odczuwają frustrację. Generatorze, kiedy czujesz frustrację to znaczy, że jesteś nie na swojej drodze.

=> Projektor - są to osoby, które nie mają stałego zasilania w energię tak jak generatory, aby zasilić się energia potrzebują zaproszenia do współpracy, wtedy mogą działać. Kiedy sami wychodzą z inicjatywą nikt się nimi, tym co robią nie interesuje, kiedy zaś zostaną zaproszeni, sytuacja się zmienia - brylują, mają moc trafiania do ludzi z ideami, skłaniania ich do działania. Mają zdolność rozpoznawania spraw i ludzi. Są przewodnikami. Jeśli nie żyją w zgodzie ze sobą gorzknieją.

=> Manifestor - jego zadanie to tworzyć nowe, inicjować działanie. Są przywódcami. Ich strategia to komunikowanie, informowanie, inicjowanie innych do działania. Bywa, że przez wiele lat nie ujawniają swych naturalnych predyspozycji i nagle wywracają swoje życie do góry nogami, podejmując się zdumiewających przedsięwzięć. Jednak Manifestor sam nie dokonuje dzieła, tu potrzebny jest Generator ;). Kiedy Manifestor żyje w zgodzie z sobą odczuwa spokój, inaczej doświadcza złości.

=> Reflektor (to chyba najtrudniejszy typ) - te osoby nie mają zdefiniowanych centrów, są jak lustra, w których odbija się świat. Kiedy się pojawiają rzucają światło obnażając całą prawdę… Reflektor powinien podejmować decyzje w cyklu księżycowym. Jeśli nie żyje w zgodzie ze sobą doświadcza rozczarowania.

Ciekawe czy znam chociaż jednego Reflektora? Chciałabym się dowiedzieć więcej o wewnętrznym świecie Reflektorów…

fot.: hakujzdrowie.pl, swiatducha.wordpress.com, Understanding Human Design - Karen Curry

hd3
hd2
hd1
Jeśli nie podaję źródła wszystkie teksty oraz zdjęcia na tej stronie są mojego autorstwa. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione!