Po wakacjach... Fotorelacja z warsztatów Kreatywny Senior

Intensywna praca nad projektem "Każdy inny - wszyscy równi" trwa od początku września i tak nas pochłonęła, że umknęły nam wpisy na blogu :). Przepraszamy i już się poprawiamy :D.
Projekt ten ma na celu przeciwdziałanie otyłości wśród dorosłych i dzieci. Uczestnicy projektu biorą udział w cotygodniowych zajęciach - ruchowych, kulinarnych i poszerzających wiedzę o zdrowym żywieniu, z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb - bo inaczej nie będzie efektów! Ku przestrodze wszystkie diety "cud" i wszelkie "internetowe" porady dietetyczne częściej niestety szkodzą niż pomagają. Dobra dieta to taka "skrojona na miarę", cóż każdy z nas jest inny i czego innego potrzebuje, co jednemu służy innemu może szkodzić. Dlatego też uczestnicy projektu oprócz zajęć integrujących biorą udział w indywidualnych spotkaniach z dietetykiem.

To teraz, a co było?

a były wakacje :) urlopy, wyjazdy ale nie tylko bo dzięki dofinansowaniu z Urzędu Marszałkowskiego zrealizowałyśmy projekt dla "młodzieży urodzonej przedwcześnie" - tak o sobie mówili uczestnicy, osoby po 50, które maja potrzebę działania, robienie czegoś dla siebie, rozwijania się, bycia w kontakcie z innymi. Ten projekt pokazał nam jak bardzo potrzebne są takie akcje! Chętnych było bardzo dużo, do projektu wzięliśmy więcej osób niż było to przewidziane - ciężko omówić, kiedy po drugiej stronie słychać, że komuś tak bardzo zależy. Niestety wszystkich wziąć nie mogliśmy :(.
Realizacja projektu miała miejsce 11 lipca w Centrum Rozwoju Ajanta, piękne miejsce, w którym mogliśmy przeprowadzić zajęcia ruchowe, kulinarne, relaksacyjne i spotkanie z dietetykiem. Podczas tego jednego dnia zawiązały się relacje, grupa była bardzo zintegrowana i zaangażowana - to naprawdę był dobry czas! Niestety jednak potrzeby tej grupy społecznej są dużo większe, jednorazowe akcje są fajne, brak jednak cyklicznych zajęć dostępnych finansowo dla tych osób, czujemy to teraz bardziej niż przed realizacją projektu! Pamiętajmy więc o osobach starszych, kiedyś też się zestarzejemy :). A tak było - fotki poniżej :).

DSC00918.JPG
DSC00941.JPG
DSC00925.JPG
DSC00960.JPG
DSC00954.JPG
DSC00956.JPG
DSC00966.JPG
DSC00973.JPG
DSC01013.JPG
DSC01022.JPG
DSC01026.JPG
HERB.png

Zadanie publiczne finansowane ze środków Województwa Kujawsko-Pomorskiego. http://www.kujawsko-pomorskie.pl/

Jeśli nie podaję źródła wszystkie teksty oraz zdjęcia na tej stronie są mojego autorstwa. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione!