Jaglankowa Zapiekanka a'la pizza

Kasza jaglana ugotowana z ryżem, suszonymi pomidorami i ziołami prowansalskimi obłożona pomidorami, oliwkami i kaparami zapieczona w charakterze pizzy. Eksperyment udany smakowo, co potwierdzają znikające kawałki z dziecięcego talerzyka. Konsystencjonalnie trochę mniej, a to za sprawą braku "zlepiacza", którym może być jajko lub skrobia w postaci mąki ziemniaczanej, z tapioki czy skrobi kukurydzianej. Kiedy całość przestygła podzielone porcje pozostawały bardziej zwarte :)

Składniki:

  • kasza jaglana - 1 szklanka
  • ryż (najlepiej arborio) - 1/2 szklanki
  • suszone pomidory - kilka sztuk
  • zioła prowansalskie - 1 łyżeczka
zapiekanka-dzieci2m.jpg

Kaszę parzymy w celu pozbycia goryczki i gotujemy razem z ryżem i pomidorami w 3 szklankach wody. W wersji na zdjęciu dodałam również 2 garście szpinaku. Po ugotowaniu doprawiamy, mieszamy i po przestudzeniu wykładamy na formę. Dalej postępujemy jak z pizzą - smarujemy sosem pomidorowym i układamy dodatki - u nas: pomidory, oliwki i kapary, a zamiast sera potarte tofu, po zapieczeniu całości obsypane szczypiorkiem. Smaczna na ciepło i na zimno!

jaglankowa-zapiekanka.jpg
Jeśli nie podaję źródła wszystkie teksty oraz zdjęcia na tej stronie są mojego autorstwa. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione!