Największym bogactwem jest zdrowie. -Virgil

Naturalnie - by żyć w zgodzie z naturą, żyć zdrowo, żyć szczęśliwie!

Serwis powstał w 2012 roku, aby promować ideę zdrowego stylu życia, głównie poprzez edukację i promocję zasad zdrowego żywienia. Dwie założycielki - młode matki chcące zmienić przedszkolne menu ku zdrowiu dzieci własnych i nie tylko :) postanowiły działać. Były to nieformalne przedsięwzięcia. Prowadzenie warsztatów kulinarnych dla dzieci i dorosłych oraz organizacja spotkań promujących zdrowie. W 2016 roku dołączyła do nas wyjątkowa osoba podzielająca nasze idee, również matka i tak ze spotkania trzech niezależnych kobiet mających wspólne cele powstała Fundacja NATURALNIE DLA ZDROWIA. Od początku działamy intensywnie i świat nam sprzyja :). Krok po kroku od pierwszego spotkania przez ustalenie wspólnych celów, spisanie statutu po wpis do KRS promujemy nasze idee. Dziś już jako grupa formalna możemy pochwalić się pierwszymi sukcesami! Zdobyłyśmy pierwsze dotacje na realizację naszych projektów i podejmujemy kroki o zdobycie kolejnych - Ty też możesz wspomóc nasze działania poprzez darowiznę, wolontariat czy inne formy współpracy, napisz gro.einlarutan|tkatnok#gro.einlarutan|tkatnok.

Poznajmy się!
Beata Machałowska - dietetyk
Renata Wypij - pasjonatka zdrowego stylu życia, prowadzi kuchnię "bez" bez nabiału, jajek, cukru, glutenu… Piecze i gotuje dla siebie i innych :)
Renata Nowak

W myśl słów "jesteś tym, co jesz" zgłębiać będziemy sekrety zdrowego odżywiania. Dobre samopoczucie, smukła sylwetka, zdrowie są na wyciągnięcie ręki i wbrew ogólnie przyjętej opinii wcale nie pochodzą z tabletki, a znajdują się na Twoim talerzu.
Jednak nie tylko chlebem człowiek żyje. Na nasze zdrowie i samopoczucie ogromny wpływ ma nasz styl życia. Brak ruchu, stres, ciągły pośpiech czy za mało snu i odpoczynku. Jak by tego było mało również nasze poglądy i przekonania oraz życiowe decyzje i postawa wobec siebie i otoczenia nie są bez znaczenia dla zdrowia.

Zmiana to krok w stronę zdrowia. Podejmij wyzwanie, zmień swoje życie i zyskaj zdrowie, dobre samopoczucie i szczęście.
Dowiesz się więcej z artykułów, które publikujemy na blogu.

Brakuje Ci inspiracji i pomysłów na przyrządzenie posiłku?
W zakładce przepisy, znajdziesz nasze sprawdzone receptury i pomysły na dania i przekąski.

Chcesz wziąć udział w warsztatach, gdzie tematycznie poruszamy problematykę zdrowego żywienia i wspólnie coś przyrządzamy?
Informacje o nadchodzących warsztatach zamieszczamy na blogu i w zakładce warsztaty. Spotkania prowadzimy w Toruniu korzystając z przestrzeni i współpracując z:
Centrum Rozwoju Ajanta,
Rodzicielską Pracownią Rozwoju - Rodzicownia,
Stowarzyszeniem Rodzina Inspiruje.

Ideę zdrowego stylu życia promujemy również wśród najmłodszych - realizując projekt pod nazwą Fabryka Smaków.

Jeśli masz pytania, chcesz się podzielić opinią, chcesz aby zorganizować spotkanie czy warsztat, chcesz podjąć współpracę - pisz gro.einlarutan|tkatnok#gro.einlarutan|tkatnok.

Jeśli nie podaję źródła wszystkie teksty oraz zdjęcia na tej stronie są mojego autorstwa. Kopiowanie i rozpowszechnianie ich w jakiejkolwiek formie jest zabronione!